Opcje przeglądania
Producenci

Słowo ikona pochodzi od greckiej nazwy eikón, gdzie oznacza podobieństwo, wizerunek, obraz. Ikony religijne pisane są na powierzchni drewnianej, a technika ich tworzenia pozostaje niezmienna już niemal od średniowiecza. Jako autora pierwszej na świecie ikony uznaje się samego Jezusa Chrystusa, który na tkaninie odcisnął swoją twarz, ofiarując chustę królowi Edessy w celu wyleczenia go z trądu. Właśnie chusta ta nazywana później Mandylionem stała się inspiracją dla twórców ikon.

Ikony pisane - dzieło naznaczone natchnieniem Boga

Ikony religijne nie mogą być porównywane do zwykłego obrazu. Nie są one malowane, lecz pisane, a czynność ta uznawana jest za sakralną. Osoba pisząca ikony religijne najczęściej jest również osobą znającą Pismo Święte, które jest podstawowym źródłem ikonograficznego kunsztu. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór ikon. Na szczególną uwagę zasługują następujące ikony:

 • ikona Święty Józef,
 • ikona Matka Boża (Watopedzka, Nieustającej Pomocy, z Dzieciątkiem, Częstochowska, Dobrej Rady,
 • ikony aniołów: Anioła Stróża, Archanioła Michała, Gabriela i Rafała,
 • ikona Chrystusa Króla,
 • ikona Świętej Rodziny z Nazaretu,
 • ikony prawosławne (Bogurodzica, Chrystus,
 • ikony Trójcy Świętej
 • ikona błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego,
 • ikona Świętego Charbela
 • ikona Świętego Pawła,
 • ikona Świętego Jerzego,
 • wiele innych witraży, ikon i tryptyków.

Ikona religijna - prezent na każdą okazję

Niezwykle szeroka oferta naszego sklepu sprawia, że znajdziesz ikony, witraże i tryptyki, odpowiednie na każdą okazję. Ikona z uwagi na swoją majestatyczną prezencję i bogatą symbolikę została wykonana unikalną technologią nanoszenia obrazu i będzie wspaniałym prezentem dla każdej osoby wierzącej. Misternie wykonana ikona przedstawiająca wizerunek świętego to idealny prezent z okazji takich okazji jak: święcenia kapłańskie, urodziny, imieniny, Bierzmowanie, zaślubiny, Chrzest Święty. Ikony są także doskonałym podarunkiem z okazji I Komunii Świętej, rocznicy ślubu i innych uroczystości rodzinnych czy jubileuszy. Dzieła te mogą zawierać fragment Pisma Świętego czy też słowa modlitwy.

Ikony religijne na każdą okazję Do wykonywania ikon często stosowane są materiały pochodzenia naturalnego. Pigmenty i barwniki powstają na bazie takich surowców jak: popiół, glina czy kamienie. Do najbardziej znanych ikon należy właśnie ikona świętej rodziny, która może okazać się doskonałym prezentem z okazji zaślubin. W momencie, kiedy chcemy podarować najbliższym wyjątkowy prezent, który będzie miał wartość nie tylko sentymentalną, ale i duchową - ikony okażą się idealne. Ikony dostępne w naszym sklepie, możesz zamówić już za pomocą kilku kliknięć.

Ikony religijne są ponadczasowe, a dzięki unikalnej technologii nanoszenia obrazu cieszą się one szerokim zainteresowaniem nie tylko wśród środowiska duchownych. Zapraszamy więc do zapoznania się z asortymentem naszego sklepu i wybrania ikony, która okaże się wspaniałą pamiątką!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl