SZKAPLERZ KARMELITAŃSKI HAFTOWANY -2

Dostępność: brak towaru
Cena: 15,00 zł 15.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Kod produktu: 11CC-67700
Pin It

Opis

Sukienny szkaplerz karmelitański haftowany z wizerunkiem Matki Bożej Szkaplerznej i Najświętszego Serca Jezusa.

Wyrób karmelitański.

 

Karmelitański szkaplerz NMP z Góry Karmel jest ściśle związany z historią i duchowością Zakonu Karmelitańskiego. Według tradycji Matka Boża objawiła się św. Szymonowi Stock. Generałowi Zakonu Karmelitańskiego w nocy z 15 na 16 lipca 1251 r. i powiedziała: Przyjmij, najmilszy synu, Szkaplerz twojego Zakonu. Kto w nim umrze nie dozna ognia piekielnego.

Jest on w istocie „habitem”. Ten, kto go przyjmuje, włącza się w mniej lub więcej ścisłym stopniu do Zakonu karmelitańskiego. Poświęconego służbie Matki Najświętszej, aby doświadczać słodkiej i macierzyńskiej obecności Maryi w codziennym trudzie przyoblekania się w Jezusa Chrystusa (św. Jan Paweł II). Serce nabożeństwa szkaplerznego stanowi oddanie się Chrystusowi na wzór Maryi przez poświęcenie się na Jej służbę, życie w zjednoczeniu z Nią i naśladowanie Jej cnót.

 • jest Szatą Maryi, jest znakiem pokuty i nawrócenia.

  Kto przyjmuje Szkaplerz św., wyrzeka się złego ducha, odnawia przyrzeczenia Chrztu św. i oddaje się Maryi jako Jej dziecko. Kto przyjmuje Szkaplerz, przyjmuje, jak św. Jan Apostoł pod Krzyżem, Maryję do siebie, by żyć w zjednoczeniu z Nią i Jej służyć.

 • oznacza poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi i naśladowanie Jej cnót.

  Szczególnie cnoty czystości i pokory. „Niech wszyscy noszący Szkaplerz św., który jest pamiątką otrzymaną od Matki Bożej, widzą w nim oznakę poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Dziewicy”.

 • oznacza przymierze przyjaźni z Maryją.

  Maryja zobowiązuje się dopomóc nam zarówno do zbawienia i uświęcenia, a my zobowiązujemy się do Jej naśladowania, służenia Jej.

 • oznacza habit Zakonu poświęconego służbie i czci Matki Bożej.

  Po przyjęciu Szkaplerza żyjemy tym samym duchem Karmelu, więc dzięki niemu pełnimy pełnić tę samą misję oraz żyć w zjednoczeniu z Maryją.

 

UWAGA: Szkaplerz karmelitański może nałożyć i pobłogosławić każdy kapłan katolicki.

KUPUJĄC U NAS WSPIERASZ DOBROCZYNNE DZIEŁA FUNDACJI TALITHA CUM.

DZIĘKUJEMY W IMIENIU NASZYCH PODOPIECZNYCH.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl