Menu

PODRĘCZNIK DO KAZAŃ I NAUK O MATCE BOŻEJ- Franciszek Walczyński

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 34,00 zł 34.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Kod produktu: B809-97447
Pin It

Opis

Tytuł; PODRĘCZNIK DO KAZAŃ I NAUK O MATCE BOŻEK

Autor: ks. Franciszek Walczyński

Wydawnictwo: MATRIS

Rok wydania: 2023
Liczba stron: 372
Format: 13 x 19
Oprawa: miękka

ISBN: 9788367180368

Imprimatur
Z KONSTYSTORZA BISKUPIEGO W TARNOWIE
Dnia 30. kwietnia 1909.
† Leon Bp.
L. 2168.

Autor przedsięwziął zaszczepianie prawdziwego nabożeństwa do Niepokalanej Matki Bożej w ludzkich sercach. W tym celu wykorzystywał wiele środków, angażując wszystkie swoje talenty i umiejętności, jako nauczyciel, wychowawca, muzyk, kompozytor, autor i wydawca. Jednym z takich środków jest opracowany przez niego podręcznik, przygotowany po to, aby dostarczyć treści do kazań i nauk dot. Maryi współbraciom kapłanom, którzy nie zawsze mają czas na studiowanie dzieł o Najśw. Maryi Pannie.

Powstało wyjątkowe opracowanie, solidnie ugruntowane w nauce katolickiej, a zarazem niezwykle jasno, prosto i praktycznie wyjaśniające i porządkujące zagadnienia dot. Matki Bożej i naszego zbawienia, w tym łaski, modlitwy, umartwienia, wytrwania, praktykowania poszczególnych cnót, celowego działania oraz współpracy z łaską.

 

 Ks. Franciszek Walczyński (ur. 1852 w Żywcu, zm. 1937 w Tarnowie – polski ksiądz katolicki, nauczyciel, wychowawca, autor, redaktor i wydawca książek i artykułów, muzyk i kompozytor. Autor m.in. muzyki do znanych pieśni maryjnych, takich jak: "Matko pomocy nieustającej", "Panno święta, my sieroty", "Witaj, gwiazdo morza" oraz 12 pieśni do Królowej Korony Polskiej. W kwietniu 1884 wydał "Śpiewnik kościelny dla młodzieży" zawierający 156 pieśni. 

Prawdziwy przedsiębiorca Maryjny, podejmujący rozliczne działania w celu zaszczepiania chwały Matki Bożej w ludzkich sercach. Był także inicjatorem powstania Towarzystwa św. Wojciecha, prezesem Stowarzyszenia św. Filomeny i Domu dla Nieuleczalnie Chorych w Tarnowie. Był założycielem Chóru Katedralnego przy katedrze w Tarnowie.

Skomponował i wydał drukiem wiele utworów muzycznych, w większości poświęconych Maryi, pozostawił także ok. 18 książek i 15 artykułów. 

KUPUJĄC U NAS, WSPIERASZ DOBROCZYNNE DZIEŁA FUNDACJI TALITHA CUM.

DZIĘKUJEMY W IMIENIU NASZYCH PODOPIECZNYCH.

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl