Menu

NOC CIEMNA - PRZEWODNIK - Marc Foley OCD

Dostępność: brak towaru
Cena: 34,90 zł 34.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Kod produktu: ACBC-674B5
Pin It

Opis

Tytuł: NOC CIEMNA

Podtytuł: DOŚWIADCZENIE PSYCHICZNE I RZECZYWISTOŚĆ DUCHOWA

Autor: Marc Foley OCD

Wydawnictwo WKB

Oprawa miękka

ISBN: 978-83-7604-567-2

Lektura Nocy ciemnej św. Jana od Krzyża może być przytłaczająca, a trwanie w ciemnym doświadczeniu oczyszczenia duchowego może się okazać jeszcze mroczniejsze. Opis nocy ciemnej pełen jest takiego bólu i udręki, że pojawia się pokusa, by przerwać czytanie i odłożyć to dzieło na półkę.
Niełatwo jest zrozumieć czytelnikowi żyjącemu w wieku XXI język średniowiecznej scholastyki. W dodatku nasze życie – wypełnione nieustającym zgiełkiem mediów społecznościowych i technologii oraz pogonią za wygodą i łatwością – nie przygotowuje nas do tego, byśmy szczerze wejrzeli w głąb samych siebie, odkrywając, kim jesteśmy i kim powinniśmy się stać jako spełnione istoty ludzkie.
Książka Marca Foleya OCD jest przewodnikiem po ścieżkach wiodących do pełni życia, ukazanych w „Nocy ciemnej”. Ojciec Marc łączy w swych celnych uwagach wiedzę teologiczną i psychologiczną z praktyką kierownika duchowego, umożliwiając czytelnikowi uchwycenie sensu doświadczenia, wyzwań i udzielania się łaski podczas nocy oczyszczeń zmysłów i ducha. Marc Foley OCD analizuje kluczowe pojęcia z hiszpańskiego oryginału, ukazując znaczenie, jakie miały w czasach św. Jana i jakie mają obecnie. Aby zilustrować omawiane zagadnienia, zamieszcza w swej książce inspirujące cytaty z pism rozmaitych autorów dawnych i współczesnych. Każdy rozdział kończą wnikliwe pytania, skłaniające do osobistych przemyśleń i do dyskusji.Książka Marca Foleya OCD jest przewodnikiem po ścieżkach wiodących do pełni życia, ukazanych w Nocy ciemnej. Autor analizuje kluczowe pojęcia z hiszpańskiego oryginału, ukazując znaczenie, jakie miały w czasach św. Jana i jakie mają obecnie. Aby zilustrować omawiane zagadnienia, zamieszcza w swej książce inspirujące cytaty z pism rozmaitych autorów, dawnych i współczesnych.

KUPUJĄC U NAS WSPIERASZ DOBROCZYNNE DZIEŁA FUNDACJI TALITHA CUM.

DZIĘKUJEMY W IMIENIU NASZYCH PODOPIECZNYCH.

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl