Menu

NAJŚWIĘTSZA PANNA - Rene Marie De La Broise

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 28,00 zł 28.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Kod produktu: C411-79067
Pin It

Opis

Tytuł: NAJŚWIĘTSZA PANNA

Autor: O. Rene Marie De La Broise

Rok wydania: 2021
Stron: 284
Format: 13 x 19
Oprawa: miękka

ISBN: 9788395878336

Imprimatur
Kraków, dnia 12 czerwca 1925.
† Adam Stefan
Nihil Obstat
Ks. J. Urban S. J.
Censor

 Wśród licznych i różnorodnych ról Najświętszej Panny, które się myśli chrześcijańskiej powoli coraz wyraźniej odsłaniają, jest jedna szczególnie chwalebna dla Niej i pocieszająca dla nas, a którą pragnąłbym widzieć coraz żywiej oświetloną: to współdziałanie z Jezusem w dziele odkupienia, a co za tym idzie, wspólne z Nim pośrednictwo, jakkolwiek w stopniu istotnie niższym, sprawi, że nauka o powszechnym pośrednictwie Maryi przeniknie w dusze.
Czyż głębsze poznanie nowego Jej przywileju nie będzie najmilszym hołdem, złożonym Niepokalanej? [z Przedmowy Autora]

Rene Marie de La Broise (1860-1906), kapłan Towarzystwa Jezusowego i profesor Institut Catholique w Paryżu.
Podobnie jak św. Alfons M. Liguori i św. Maksymilian M. Kolbe propagował tezę, że wszystkie łaski otrzymujemy przez Maryję. Jako pierwszy sformułował definicję dogmatyczną o powszechnym pośrednictwie Najświętszej Maryi Panny w porządku łaski.
W książce Najświętsza Panna wprowadza czytelnika w tajemnice z życia Matki Bożej Niepokalanej, faktycznej przyczyny nowego porządku rzeczy. Autor omawia w sposób rzetelny, prosty i przystępny powierzoną Maryi misję, jak też i związane z nią Jej przywileje oraz zadania. Wyjaśnia także role Maryi jako Współodkupicielki rodzaju ludzkiego oraz Pośredniczki wszystkich Łask.

„Nie można pisać żywotu Najświętszej Panny tak, jak się pisze żywoty Świętych czasów nowożytnych. Odnośnie do tych ostatnich, pozostają zazwyczaj jakieś wspomnienia współczesne o niewątpliwym autorytecie, szczegóły troskliwie zebrane, które wchodzą w akta procesu kanonizacyjnego. Biograf może z łatwością czerpać w tych nielicznych, a najzupełniej pewnych źródłach; a kiedy pisze dzieło dla szerszego ogółu, wystarczy wspomnieć o nich krótko na początku książki, aby usprawiedliwić w oczach czytelnika dalszą jej treść.
Dokumenty, z których się czerpie szczegóły co do Matki Jezusowej, są jednocześnie liczniejsze i trudniejsze do wykorzystania. Co się tyczy samych faktów, jeżeli się chce dodać coś do tego, co podaje Ewangelia, trzeba zbierać w starożytnej literaturze chrześcijańskiej świadectwa rozmaitej wartości, często wątpliwej, aby
z nich wydobyć rzadko pewność, najczęściej tylko przypuszczenia i możliwości. Natomiast co do świętości Marji i Jej udziału w tajemnicach naszego zbawienia, to egzegeza Starego i Nowego Testamentu, teologia, nawet ascetyka, dostarczają wiadomości o wysokiej wartości i często dają pewność najzupełniej poręczoną. Dla przedstawienia, jak należy korzystać z tych rozmaitych dokumentów i dla wykazania, jak rzeczywiście się z nich korzysta, byłoby rzeczą bardzo pożyteczną przejść parę kwestii metodycznych w formie wstępu i dodać do tekstu liczne cytaty i opinie i dość obszerne uwagi.
Rzuciłem kiedyś szkic takiego wstępu i z czasem przerobię może całą tę pracę, uzupełnię i udokumentuję. Tymczasem metoda, nakazana przez zbiorowe wydawnictwo: Les Saints, której ta książka jest cząstką, choć wymaga od autora pewnych ofiar, przedstawia za to dla szerokiego koła czytelników ogromną korzyść: daje im książkę niewielką i stosunkowo łatwą w czytaniu. Jeśli ta okoliczność przyczyni się do poznania Najświętszej Panny przez wielką ilość dusz, wynagrodzi to aż nadto wszelkie moje trudy.” [Fragment wstępu]

KUPUJĄC U NAS, WSPIERASZ DOBROCZYNNE DZIEŁA FUNDACJI TALITHA CUM.

DZIĘKUJEMY W IMIENIU NASZYCH PODOPIECZNYCH.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl