Menu

MOJA MATKA - Józef Schrijvers

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 16,00 zł 16.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Kod produktu: CF33-8408A
Pin It

Opis

Tytuł: MOJA MATKA

Autor: Józef Schrijvers

Wydawnictwo: MATRIS

Rok wydania: 2019
Stron: 110
Format: 19 x 13
Oprawa: miękka

ISBN: 9788395149115

Imprimatur:
Varsaviae, die 9 Novembris 1929;
Vicarius Generalis Dr St. Gall

W książce Moja Matka O. Józef Schrijvers w prosty, jasny, a przy tym głęboki i piękny sposób wyjaśnia istotę prawdziwego dziecięctwa Bożego, możliwego do urzeczywistnienia w życiu dzięki poznaniu i ukochaniu Maryi. Autor odpowiada na pytania o to kim jest Niepokalana dla nas, w jaki sposób się o nas troszczy i co zrobić, żeby w codziennym życiu z Nią współpracować odpowiadając na Jej miłość.

 Św. Maksmilian M. Kolbe o książce Moja Matka:

„Schrijvers pisze w „Mojej Matce”, że jak się raz przeczyta, to się zechce i drugi raz przeczytać i znajdzie się nowe rzeczy. W tym jest tajemnica. W rzeczach naturalnych, gdy przyglądamy się wodzie lub listkowi, nic specjalnego nie widzimy. Jeśli jednak na te same rzeczy patrzymy przez szkło powiększające, odkrywamy nowe rzeczy, a więc w wodzie żyjątka najrozmaitsze, a w listku jego przedziwną budowę z jego żyłkami i kanalikami. I to tym lepiej, im większe będzie szkło. Te nowe rzeczy sprawia łaska Niepokalanej – chociaż czyta się tę samą książkę. Schrijvers dalej się wyraża, że ci, co czytają „Moją Matkę”, znajdują się pod opieką Niepokalanej i zauważą niejedną rzecz, o której autor nie myślał, pisząc. Jeśli ten, co pisał, był świętym, to wtedy on jest narzędziem w ręku Niepokalanej. I wówczas może się zdarzyć, że Niepokalana może poddać prawdy dla swych celów i zamiarów, których autor nie zauważy. Jeśli dusza pragnie być lepszą i staje cię pokorniejszą, to tym więcej otrzyma łask. Nic dziwnego, że to, co pisze Schrijvers, jest prawdą.”

 

Słowo od pierwszego polskiego wydawcy:

W przedmowie swej twierdzi autor skromnie, że „nic nowego” nie powie w tej książce o Matce Boskiej. Nam jednak wolno mieć odmienne zdanie. W wielu książkach o Najświętszej Pannie można znaleźć wspaniale i uczone twierdzenia, zestawienia i porównania, usiłujące uprzystępnić rolę Maryi w ekonomii planów Bożych, wyjaśnić zasadę, że jest Ona prawdziwie Matką ludzi itd, ale wszystkie te wywody jakoś mało trafiają do serca, a jeszcze mniej trzymają się pamięci. Dopiero po uważnym przeczytaniu dziełka Ojca Schrijwersa nie tylko się widzi, lecz „czuje” się niemal, że Bogarodzica jest istotnie najczulszą Matką naszą, Matką naszego życia nadprzyrodzonego, Matką duszy naszej; nabiera się przekonania, że nie można nie kochać Maryi, że jest najsłodszą koniecznością oddać się Jej całkowicie, duszą i ciałem, i trzymać się Jej matczynych rąk, jak niemowlę trzyma się swej doczesnej matki.
Całe dziełko czyta się z łatwością i rosnącym zainteresowaniem. I nic dziwnego: autor potrafił ująć swe myśli w organiczną i doskonale psychologiczną całość. Śledzi z podziwu godną intuicją i niepospolitą znajomością duszy ludzkiej znaczenie i wpływ naszej niebieskiej Matki na życie każdego z nas, od kolebki aż do błogosławionego życia w Niebie.
Zdawać się może po przeczytaniu niejednego rozdziału, że już nie można bardziej pogłębić zrozumienia roli Matki Bożej w życiu duszy naszej, aż tu w następnym rozdziale zdumiony czytelnik natrafia na nową niespodziankę i z zachwytem rozgląda się po nowym, wspaniałym widnokręgu…
Zaznaczyć trzeba, ze cała książka przepojona jest tkliwą i dziecięcą miłością ku Maryi. Są całe strony, które żywcem można przepisać do swego modlitewnika, gdyż są wzorem doskonałej modlitwy do Najświętszej Panny.
Autor nie tylko przekonuje, ale i uczy kochać Maryję. Oby dziełko to rozeszło się po całej Polsce z błogosławieństwem serdecznej naszej Matki, oby nauczyło każdego być prawdziwym dzieckiem Maryi, wielbić Ją, kochać, i oddać się jej całkowicie, a będzie to na pewno najlepszą nagrodą tak dla sz. Autora, jak i dla wydawców.

KUPUJĄC U NAS, WSPIERASZ DOBROCZYNNE DZIEŁA FUNDACJI TALITHA CUM.

DZIĘKUJEMY W IMIENIU NASZYCH PODOPIECZNYCH.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl