MATKA BOSKA GIDELSKA - figurka

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 18,50 zł 18.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Kod produktu: F5C7-98070
Pin It

Opis

MATKA BOSKA GIDELSKA - figurka wykonana z żywicy (nietłukąca się) i malowana ręcznie.

Wysokość: 14 cm

 

Matka Boża w Gidlach cieszy się sławą Uzdrowicielki chorych. Jest to mała, niepozorna, kamienna figurka.

Jak głosi legenda prosty rolnik Jan Czeczek orał swoje pole w miejscu, gdzie dziś wznosi się klasztorny kościół. Naraz, ku jego zdziwieniu, woły ustały w orce, a nawet padły na kolana. Nic nie pomogły przynaglania ani razy. Wreszcie i mężczyzna zauważył niezwykłą jasność bijącą z ziemi, a wśród tej jasności „obrazek mały głazowy Najświętszej Panny, wielkości na dłoń, na kamieniu wielkim, który był wydrążony na kształt kielicha”.

Wieśniak nie potrafił zrozumieć cudownych znaków i potraktował swoje znalezisko jako skarb materialny. Ukrył figurkę w chałupie, na dnie skrzyni z odzieżą. Trzeba było nieszczęścia, aby on i jego rodzina utracili wzrok. Wówczas pobożna kobieta, która pomagała nieszczęśliwym, zainteresowała się cudowną wonią i światłością bijącą ze skrzyni. Opowiedziała o wszystkim gidelskiemu proboszczowi i odtąd rozpoczął się czas publicznej czci oddawanej Maryi w tym wizerunku. Posążek obmyto z prochu ziemi i przeniesiono do kościoła parafialnego. Wodą, która pozostała po obmyciu, Czeczkowie przetarli swe oczy i natychmiast odzyskali wzrok. Na pamiątkę tego wydarzenia zachował sie do dziś zwyczaj „kąpiółki”, to znaczy ceremonialnego obmywania raz w roku figurki w winie. W pełnym ufności i pobożnym przeświadczeniu pątnicy używają wina z tej „kąpiółki” na znak swojej wiary w moc Tej, którą nazywają Uzdrowieniem chorych.

Powyższy opis pochodzi ze strony https://gidle.dominikanie.pl/sanktuarium/figurka-mb/. Tam też można zobaczyć jak oryginalna, cudowna figurka wygląda i jak doskonale jest u nas odwzorowana.

 KUPUJĄC U NAS, WSPIERASZ DOBROCZYNNE DZIEŁA FUNDACJI TALITHA CUM.

DZIĘKUJEMY W IMIENIU NASZYCH PODOPIECZNYCH.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

17 czerwca 2022

Niech Bóg pomaga Waszemu dziełu piękne figury wnoszące w nasze serca radość i ukojenie Bóg zapłać

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl