Menu

MATKA BOLESNA - Frederick William Faber

Dostępność: brak towaru
Cena: 39,00 zł 39.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Kod produktu: C361-360CC
Pin It

Opis

Tytuł; MATKA BOLESNA

Autor: Frederick William Faber

Wydawnictwo MATRIS

Rok wydania: 2021
Stron: 518
Format: 130 x 190
Oprawa: miękka

Imprimatur
Plociae die 20. Julii 1886 anno.
Episcopus Suffraganeus,
Administrator Dioecesis Plocensis
Henricus Petrus Epus.

 
Maryja, Matka Bolesna, krok po kroku wprowadza swoje dzieci w uzdrawiające głębiny własnych cierpień, pogłębiając w ich duszach poznanie i umiłowanie Najlepszej Matki, a przez Nią i w Niej Boga – Jej Syna.
 
Podtytuł, jaki dodał tłumaczący dzieło o. Prokop – „wzór dla cierpiących”, można śmiało rozumieć także jako: „wzór dla żyjących”. Jedynie właściwie znoszone cierpienie prowadzi do rzeczywiście szczęśliwego życia, a Maryja, przewodniczka na drogach cierpienia nazywana jest także Matką żyjących.
 

Jedno z najwartościowszych dzieł jakie powstały po to, żeby przybliżyć czytelnikom Maryję i umożliwić poznanie Jej w sposób najdoskonalszy jak to tylko możliwe – poprzez rozważanie Jej życia wewnętrznego, a zwłaszcza Jej cierpień. Książka jest skrzynią nieprzebranych skarbów na temat tajemnic Maryi – niedoścignionej przewodniczki w każdego rodzaju cierpieniu. Jest to prawdziwa akademia sztuki cierpienia. Tłumacz, zmarły w opinii świętości o. Prokop (Jan Tomasz Leszczyński) nazwał ją nauką nauk. Dzieło uczy jak w praktyce przyjmować, znosić, doceniać, rozumieć i wreszcie umiłować wszelkiego rodzaju spotykające nas krzyże, aby prowadziły do prawdziwego szczęścia.
Jest to jedna z nielicznych książek o Maryi, które ceniła św. Teresa od Dzieciątka Jezus.

KUPUJĄC U NAS, WSPIERASZ DOBROCZYNNE DZIEŁA FUNDACJI TALITHA CUM.

DZIĘKUJEMY W IMIENIU NASZYCH PODOPIECZNYCH.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl