Menu

MATER DIVINI MYSTERII - Władysław Staich

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 22,00 zł 22.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Kod produktu: E48C-9864E
Pin It

Opis

Tytuł: MATER DIVINI MYSTERII

Autor: Władysław Staich

Rok wydania: 2023
Stron: 192
Format: 13 x 19
Oprawa: miękka

Imprimatur
Kraków, dnia 5. V. 1933 r.
Stanisław Bp. Wik. gen.
X. Stefan Mazanek, kanc.
Nihil Obstat
X. W. J. Kaczmarczyk

Maryja Niepokalana – Matka Bożej Tajemnicy, bez której nie ma Syna Człowieczego, Eucharystii, a także dostępu do Tego, Który Jest.
Św. Tomasz z Akwinu zauważył, że poznawać rzeczy wieczne to żyć życiem wiecznym. Autor pokazuje m.in. że rozważając prawdy wiary, tajemnicę Bożą, której Matką jest Maryja, człowiek przyswaja sobie łaski, jakie z takich zdarzeń spłynęły na ludzi. Nie można tego robić skutecznie bez Pośredniczki Wszystkich Łask.

„Gdy Żydzi posłyszeli, że owym chlebem, który Jezus miał dać ludziom ku pożywaniu, będzie Jego własne ciało, poczęli szemrać: „Izaż ten nie jest Jezus, syn Józefów, którego Ojca i Matkę my znamy? Jakoż tedy ten powiada: „Jam jest chleb żywy, który z nieba zstąpił?” Wspomnienie osoby Matki Jezusowej, zwróciło uwagę wszystkich na Maryję, która, towarzysząc wszędy Swojemu Synowi, niewątpliwie była owemu zdarzeniu obecną. I to właśnie odwołanie się żydów na osobę Matki Jezusowej, jako też żywa przytomność Maryi przy zapowiadaniu owego cudownego chleba, którym miało być ciało Jej Syna, przyczyniło sprawie wiele trudności. Patrzący bowiem na Matkę i Syna, nie mogli pojąć w jaki sposób ciało, w którym widzieli Jezusa, a które Jezus wziął od Maryi, mogłoby służyć ludziom ku pożywaniu. W pojęciu owych ludzi, osoba Matki Bożej tak ściśle łączyła się z istotą tajemnicy Jezusowej, że nawet niektórzy uczniowie, w odpowiedzi na owo oświadczenie Mistrza mówili: „Twarda to jest mowa, któż jej słuchać może” i zgorszeni zaczęli kolejno odeń odchodzić…”
 

„Księgi Pisma świętego wspominając wielokrotnie o próbie Aniołów, oraz ich upadku, nie wyjaśniają nigdzie, na czym ta próba polegała i co ten upadek duchów czystych spowodowało. Ze skąpych słów tych wspomnień wywnioskować można tylko tyle, że owa próba, której Bóg poddał Aniołów i przez którą Aniołowie mieli sobie wysłużyć większą doskonałość, wywołała pośród wielu z nich odruch pychy, w której, wedle proroka Izajasza tak się unieśli, że wódz ich mówił zuchwale: „Wstąpię na niebo, nad gwiazdy wywyższę stolicę moją, wstąpię na wysokość obłoków i będę równy Najwyższemu”. Co jednakowoż było właściwą przyczyną tego uniesienia się w pysze, tego Pismo św. nie dopowiada. Średniowieczni uczeni, próbując rozwiązać to zagadnienie i wskazać właściwą przyczynę pychy i wybuchu buntu Aniołów, mówią, że spowodowała to wszystko zapowiedź hołdu, jaki Aniołowie mieli złożyć Najśw. Maryi Pannie.” [Fragmenty]

KUPUJĄC U NAS, WSPIERASZ DOBROCZYNNE DZIEŁA FUNDACJI TALITHA CUM.

DZIĘKUJEMY W IMIENIU NASZYCH PODOPIECZNYCH.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl