Menu

MARYJA ZWYCIĘŻY - Robert Mader

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 14,00 zł 14.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Kod produktu: 9340-446DF
Pin It

Opis

Tytuł: Maryja zwycięży!

Autor: Ks. Robert Mader

Wydawnictwo MATRIS

Rok wydania: 2023
Stron: 80
Format: 12 x 17
Oprawa: miękka

Imprimatur
Poznań, ‎dnia ‎16 ‎kwietnia 1935
(L.‎S.) ‎Kuria Arcybiskupia
† Bp ‎Dymek, ‎Wikariusz ‎Generalny
L.‎D.‎6577/35
‎X.Jedwabski,
Kanclerz ‎Kurii Arcybisk.

 

D ą ż n o ś ć d o j e d n o ś c i, do zespolenia i złączenia wszystkich ludzi i ludów, nigdy chyba od 6000 lat nie zaprzątała tak bardzo umysłów, jak obecnie. Dwojaka zaś może być jedność. Jedna wywodzi się z Ducha Św., druga z szatana; jedna jest dziełem miłości, druga dziełem pychy.

Jedność ludzkości wywodzi się także stąd, że wszyscy mają jedną matkę i jednego ojca — Jezusa i Najświętszą Pannę! Dziwne to, że większość ludzi po 2000 lat nie wie jeszcze, że muszą mieć ojca i matkę i nie wie jeszcze, jakie jest imię ojca i matki. [Fragmenty]

Jestem katolikiem i nie wyrzekam się niczego, co katolickie.
Miarodajnym dla wszystkich myśli, słów i czynów jest dla mnie zdanie Kościoła, Matki mojej. Jeśli zachodzi sprzeczność między tym co katolickie, a tym co modne, opowiem się bezwarunkowo zawsze za tym co katolickie.

Dlatego nie waham się oznajmić, wbrew panującym poglądom współczesnym, że niepozorny przedmiot, nazywany przez nas różańcem, jest cudownym lekarstwem, danym nam od Boga. Różaniec jest w i e l k ą t a j e m n i c ą w i a r y, t a j e m n i c ą z w y c i ę s t w a! [Fragmenty]

Nie można zapominać o Maryi, mówiąc o Jezusie i na odwrót — zamilczeć o Jezusie, chwaląc Maryję. M a r y j a i J e z u s s ą z ł ą c z e n i n i e r o z e r w a l n i e. Maryja jest drogą, Chrystus celem. Nie można w ogóle wyobrazić sobie Maryi bez Chrystusa Pana. Według Bożego porządku nie można jednakże wyobrazić sobie również Jezusa bez Maryi. Ojciec przyjmie nas do Swej Chwały tylko za pośrednictwem Chrystusa Pana, a Chrystus Pan przyjmie nas wyłącznie przez pośrednictwo Maryi.
Droga do nieba prowadzi więc przez trzy instancje: Maryja, Jezus Chrystus, Bóg.
Trzeba to wiedzieć, jeśli się jest chrześcijaninem. [Fragment]

Maryja zawsze kroczyła własną drogą. Zawsze miała odwagę pójść samiuteńka drogą własną, gdy było potrzeba. Nie szła drogą utartą — postępowała na ścieżkach Pańskich, posłuszna głosowi obowiązku. N i e m a w ś r ó d t y c h, k t ó r z y n a ś l a d o w a l i J e z u s a, i n d y w i d u a l n o ś c i s i l n i e j s z e j. Maryja jest istotnie ową mulier fortis, silną kobietą z Ewangelii. [Fragment]

N i e z r o z u m i a ł ą b y ł a b y h i s t o r i a K o ś c i o ł a b e z M a r y i, jak niezrozumiałą byłaby Najśw. Rodzina bez Najśw. Maryi Panny.
Wszystkie wiekopomne zdarzenia historii Kościoła, okresy rozkwitu, zwycięstwa sprawy katolickiej, porażki wrogów Kościoła są nade wszystko Jej dziełem, powstały za Jej sprawą. Wracając zatem do tego, co mówiliśmy poprzednio, stwierdzamy, że: — R ó ż a n i e c m a r a c j ę !
Musimy zawsze wspomnieć Maryję, gdy mówimy o Chrystusie: czy to, gdy poruszamy sprawę Jego narodzenia, czy dzieło Odkupienia, czy historię świętych i Kościoła. Przewodnia myśl Różańca jest tym samym wielką tajemnicą wiary.
Z tego znowu wynika, że R ó ż a n i e c j e s t t a j e m n i c ą z w y c i ę s t w a. [Fragment]

 
TREŚĆ:

Słowo wstępne…………………………………………………………..7
Głowa i serce……………………………………………………………..9
Niech żyje Królowa!…………………………………………………15
Walka o kobietę……………………………………………………….21
Ona zetrze głowę twoją…………………………………………….27
O zdobywaniu świata……………………………………………….33
Twoje hasło……………………………………………………………..43
Rycerz Maryi…………………………………………………………..49
Pod sztandarem Niepokalanej…………………………………..57
W tym znaku zwycieżysz………………………………………….65
Oddziały bojowe……………………………………………………..73
 

KUPUJĄC U NAS, WSPIERASZ DOBROCZYNNE DZIEŁA FUNDACJI TALITHA CUM.

DZIĘKUJEMY W IMIENIU NASZYCH PODOPIECZNYCH.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl