Menu

MACIERZYŃSKIE SERCE MARYI- Jacek Woroniecki OP

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 24,00 zł 24.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Kod produktu: 800F-759BDD
Pin It

Opis

Tytuł: MACIERZYŃSKIE SERCE MARYI

Autor: Jacek Woroniecki OP

Wydawnictwo: MATRIS

Oprawa miękka

Rok wydania: 2023
Stron: 242
Format: 13 x 19

ISBN: 

Imprimatur
Poznań, 1946 r.
DE LICENTIA ORDINARII SUPERIORUM PERMISSU
Za zezwoleniem Władzy Duchownej

Macierzyńskie Serce Maryi. Rozważania o Jej Pośrednictwie na tle Ewangelii i Dziejów Apostolskich.
Książka jest efektem przemyśleń o. Woronieckiego na temat współdziałania Matki Bożej – Współodkupicielki i Pośredniczki wszystkich łask – w zbawczym dziele Jej Syna. Autor opiera się na Ewangelii i Dziejach Apostolskich oraz na nauczaniu św. Tomasza z Akwinu, pragnąc „choć coś drobnego dorzucić do skarbca Mariologii”.
O. Woroniecki wskazuje także na to, co już wcześniej zauważyła św. Teresa od Dzieciątka Jezus, że Maryja „żyła wiarą jak i my”.

 
Z licznych prawd, które sie odnosza do Matki naszego Zbawiciela, Najświętszej Maryi Panny, szczególne zainteresowanie budzi w ostatnich czasach ta, która głosi, że pośredniczy Ona we wszystkich naszych stosunkach z Bogiem.
 
Coraz częściej otrzymuje Ona z ust samego Kościoła tytuł Współodkupicielki rodu ludzkiego i Pośredniczki wszystkich łask Bożych.
Temu to właśnie pośrednictwu Najświętszej Maryi Panny poświęcone są niniejsze rozważania od dawna już snute w umyśle.
 
Nie jest to coś nowego, nieznanego dawnym wiekom. Przeciwnie, u wielkich miłośników Maryi, jakimi byli wszyscy Ojcowie i Doktorowie Kościoła, bardzo często można się spotkać z tym przekonaniem, że wszystko co mamy od Boga, zawdzięczamy też i Maryi. Ale oto w naszych czasach zjawiło się pragnienie, aby to przekonanie wiernych od najdawniejszych wieków zostało głębiej przemyślane i nawet, aby zostało przez Kościół określone jako dogmat wiary, tzn. jako prawda wchodząca w skład objawienia chrześcijańskiego.
 
Nie tylko powołał Ją na pierwszym miejscu do udziału w swym dziele, ale dał Jej w nim największy zakres działalności, obejmujący całą ludzkość — jak o tym stopniowo będziemy mogli się przekonać.
 
Wielu wśród nas myśli, że religia, że wiara, że pobożność są tylko sprawą uczucia i w następstwie tego i cześć Maryi sprowadzają do tkliwego gadulstwa, sądząc, że może Ją to zadowolić, a nam korzyść przynieść. Tymczasem tak bynajmniej nie jest. Religia, wiara, pobożność są przede wszystkim dziełem najwyższych władz naszej duszy, jakimi są rozum i wola, a uczucia są tu tylko przygrywką, której bynajmniej lekceważyć nie należy, ale której na pierwsze miejsce wysuwać nie wolno. [Fragmenty]
 

KUPUJĄC U NAS, WSPIERASZ DOBROCZYNNE DZIEŁA FUNDACJI TALITHA CUM.

DZIĘKUJEMY W IMIENIU NASZYCH PODOPIECZNYCH.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl