Menu

JUDYT I ESTER - Jean-Joseph Gaume

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 20,00 zł 20.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Kod produktu: A0D2-7942B
Pin It

Opis

Tytuł: JUDYT I ESTER

Autor: Jean-Joseph Gaume

Rok wydania: 2023
Stron: 122
Format: 13 x 19
Oprawa: miękka

Imprimatur
Posnianiae, die 27. Octobris 1873.
Consistorium Generale Archiepiscopale.
Joannes Janiszewski.
X. Jaskulski.

Autor przewidywał skutki rozpowszechnienia się błędynych ideologii i dlatego podjął zamiar, aby „cześć Maryi i nabożeństwo do Niej przyjeto za powszechną, za konieczną potrzebę. Chciałbym wykazać, ze potężnej Królowej nieba należy wzywać już nie tylko jako szczególniejszej naszej dobrodziejki, ale jako jedynej pomocy, jedynej ucieczki, jedynego zbawienia narodów.” Książka jeszcze bardziej aktualna obecnie.

Historia przeszłości stała się dla nas przepowie­dnią przyszłości, zanim się piękne figury Starego narodu Bożego w Nowym urzeczywistniły. Jak podziwiamy rysy pięknej twarzy przez przezroczystą zasłonę, tak też widzieliśmy Maryję przebijającą się w Judycie i Esterze tak żywo, że nawet dziecko powiedzieć by mogło: „To Ona!”
Tak, to Ona! Piękność, dobroć, życie samotne, życie publiczne, wzniosłe poświęcenie, wpływ nieogra­niczony, niespodziewane tryumfy, oswobodzenie cudo­wne, pokój i szczęście wyrobione narodowi świętemu, wszystko schodzi się razem, aby figurę zlać z rzeczy­wistością. Czym więc Judyt i Ester były dla uko­chanego narodu, tym będzie Maryja dla nas, narodu swego, rodziny swojej, swych braci i sióstr. Dziś, ju­tro i zawsze, będą Holofernesy i Amany ginęli z ręki Niewiasty. Wyrok na nich jest nie cofniętym. Między nimi a Niewiastą, jako taką, jest wojna wieczna. Za­wsze oni na Nią uderzają, już to na Nią samą, już to na Jej dzieci; lecz zawsze będzie Ona ścierała im gło­wę: Et ipsa conteret caput tuum. [Fragment]

Książka podzielona jest na dwie główne części – Judyt i Ester. W każdej znajdują się krótkie rozdziały, przewidziane na każdy dzień miesiąca Maryi, wraz z rozważaniami, wezwaniami i praktycznymi ćwiczeniami, mającymi na celu jak najściślejsze przywiązanie się do Najświętszej Panny.

Wydarzenia będące udziałem Judyty i Estery rozważane w świetle udziału Maryi w dziele Odkupienia pozwalają znacznie lepiej poznać Niepokalaną – Panią raju ciągle się krzątającą, Jej rolę w zbawieniu każdej duszy, a także zrozumieć odwieczne, wielkie plany Boże wobec każdego człowieka i praktycznie się w nie włączyć.

 

KUPUJĄC U NAS, WSPIERASZ DOBROCZYNNE DZIEŁA FUNDACJI TALITHA CUM.

DZIĘKUJEMY W IMIENIU NASZYCH PODOPIECZNYCH.Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl