Helena Pelczar - Zapomniana stygmatyczka - AUDIOBOOK

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 29,00 zł 29.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Kod produktu: A113-85427
Pin It

Opis

Tytuł: HELENA PELCZAR - ZAPOMNIANA MISTYCZKA

(audiobook)

Autor: ks. Bernard Jarzembowski

Czyta: Jacek Lecznar

Format: płyta mp3

Czas nagrania: 3 godziny, 35 minut

 

ISBN: 978-83-64622-33-5

„Gdy się dostanę do Nieba to się za wszystkich modlić będę.”
 
(Helena Pelczar)
 
Helena Pelczar przyszła na świat 25 grudnia 1888 r. w ubogiej, chłopskiej rodzi­nie. Bieda i głód zmusiły ją już w wieku 24 lat do do emigracji do Stanów Zjedno­czo­nych Ameryki Północnej. Pracowała jako służąca. Wykazywała się pobożnością i skromnością, należała do Trzeciego Zakonu św. Franciszka.

Otrzymywała także prorocze widzenia dotyczące ojczyzny. Żyjąc w Ameryce czuła się zawsze Polką i wyłącznie po polsku myślała, mówiła i modliła się. W 1918 r. miała widzenie zmartwychwstałej ojczyzny, na którą napadły liczne wrogie wojska. Widziała polskie wojsko, które do boju prowadził młody kapłan. Widziała też Matkę Bożą, która swoim płaszczem osłaniała Polaków i wrogów, którzy wi­dząc ten cud zaczęli w popłochu uciekać. Ta mistyczna wizja przedstawiała zwycięstwo Polski nad bolszewikami z 1920 r., zwane powszechnie „Cudem na Wisłą”, a mło­dym kapłanem był ksiądz Ignacy Skorupka.

Z czasem zaczęła doznawać cierpień ukrzyżowanego Jezusa: najpierw niewi­dzialnie, później poprzez stygmaty. Na polecenie Zbawiciela i Maryi ofiarowywała swoje cierpienia za nawró­cenie grzeszników. Cierpiała także za dusze czyśćcowe, z którymi miała szcze­gólną więź. Zmarła w opinii świętości 27 kwietnia 1926 r.  

KUPUJĄC U NAS WSPIERASZ DOBROCZYNNE DZIEŁA FUNDACJI TALITHA CUM.

DZIĘKUJEMY W IMIENIU NASZYCH PODOPIECZNYCH. 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl