Menu

CZYTANIA RÓŻAŃCOWE DLA LUDU - Wawrzyniec Puchalski

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 24,90 zł 24.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Kod produktu: FCAD-2437C
Pin It

Opis

Tytuł: CZYTANIA RÓŻAŃCOWE DLA LUDU

Autor: Wawrzyniec Puchalski

Wydawnictwo: MATRIS

Rok wydania: 2023
Stron: 242
Format: 13 x 19
Oprawa: miękka

ISBN: 9788367180405

Imprimatur
Od Ordynariatu biskupiego o. ł.
W Przemyślu 15. Stycznia 1885.
Łukasz biskup.
L. 3371/84.

Modlitwa różańcowa właściwie odmawiana przynosi rozliczne korzyści duchowe. Autor zauważa, że w praktyce mało kto rozważa tajemnice różańcowe, mało kto rozmyśla o nich, i stąd niewiele ma z tej modlitwy pożytku. Niniejsze Czytania różańcowe zostały przygotowane dla zwykłego człowieka – dla ludu Bożego – i mogą pomóc ten brak wypełnić.

Zamiar Autora był w zupełności zgodny z pragnieniem Matki Bożej, wyrażonym wielokrotnie w Lourdes, Fatimie czy Gietrzwałdzie – aby ludzie dobrze odmawiali Różaniec.
Książka ma pomóc „podnieść przez Różaniec ducha nabożeństwa do Matki Bożej, abyśmy za Jej wstawieniem mogli tym łatwiej wyprosić u Boga pomoc potrzebną w tych opłakanych dla Kościoła czasach.”
„Pragnę gorąco, aby te Czytania różańcowe pobudziły wiernych do większej ku Maryi miłości, aby w ich sercach większą obudziły gorliwość w naśladowaniu Jej cnót przedziwnych — aby tak przyczyniły się ku chwale Maryi, ku zbawianiu wiernych Chrystusowych i ku pociesze świętego Kościoła katolickiego.” [Z przedmowy]

Ksiądz Wawrzyniec Puchalski urodził się 6 sierpnia 1842r. w Klimkówce. Jego pierwszym nauczycielem był ks. Piotr Burda proboszcz Klimkówki, a zarazem inspektor szkół ludowych w dekanacie rymanowskim. Za jego namową rodzice posłali młodego Wawrzyńca na dalszą naukę do szkoły ludowej w Rymanowie, później w Sanoku, a następnie do gimnazjum w Przemyślu i w Rzeszowie. Po maturze (w czerwcu 1863r) wstąpił do Seminarium Duchownego w Przemyślu. Święcenia kapłańskie otrzymał 15 września 1867r z rąk biskupa Antoniego Manastyrskiego. 

Jako wikary pracował najpierw w Sanoku, potem w Samborze (obecnie Ukraina). W roku 1874 otrzymał prezentę z rąk Alfreda hr. Potockiego na probostwo w Wysoce pod Łańcutem, a następnego roku na probostwo w Łące pod Rzeszowem. Tutaj ks. Puchalski rozwinął w pełni swą działalność pasterską. Po osiemnastu latach spędzonych pracowicie w Łące, przeniósł się na probostwo w Wyżnianach (obecnie Ukraina). Wszechstronna i wydatna działalność wyżniańskiego proboszcza zwróciła uwagę Arcybiskupa Bilczewskiego, który powierzył mu bardzo ważne stanowisko pełnomocnika swoich dóbr metropolitarnych.  Pełnił również funkcje honorowego kanonika lwowskiego, dziekana gliniańskiego, szambelana Ojca Świętego i Radcy konsystorza przemyskiego.

Mimo licznych zajęć, znajdował czas na działalność literacką. Pisał i wydawał wiele, jak np: „Czytania o uczynkach miłosierdzia”, „Czytania różańcowe dla ludu”, „Drobne dzieje Łąki”, „Homilie na niedziele całego roku”, „Jubileusz, czyli lato miłościwe”, „Wierzę w Boga”, „Drobne dzieje Wyżnian”.

Zmarł 15 marca 1920r. zaraziwszy się przy zaopatrywaniu chorych na tyfus. Został pochowany w Wyżnianach (Ukraina).

Tak o zmarłym pisał ks. Profesor Kazimierz Wais „Zmarły był postacią wybitną. Już kto patrzył na jego życie przez długie lata, kto mógł się poszczycić jego przyjaźnią, ten z biegiem czasu coraz więcej dopatrywał się jego zalet”.

KUPUJĄC U NAS, WSPIERASZ DOBROCZYNNE DZIEŁA FUNDACJI TALITHA CUM.

DZIĘKUJEMY W IMIENIU NASZYCH PODOPIECZNYCH.

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl